Enstitüler Lisansüstü Yabancı Dil Sınavı Terzioğlu Yerleşkesi
Terzioğlu Yerleşkesi Yabancı Diller Yüksekokulu, Enstitüler Lisansüstü Yabancı Dil Sınavı, Sınav Kayıt Sistemi, Yüksek Lisans Yabancı Dil Sınavı, ÇOMÜ Rektörlüğü Terzioğlu Kampüsü,
18160
post-template-default,single,single-post,postid-18160,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Enstitüler Lisansüstü Yabancı Dil Sınavı

Enstitüler Lisansüstü Yabancı Dil Sınavı

2015-2016 Akademik Yılı Haziran Dönemi Enstitüler Lisansüstü Yabancı Dil Sınavı 15 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 10:00’da Terzioğlu Yerleşkesi Yabancı Diller Yüksekokulu dersliklerinde yapılacaktır.

Sınava başvurmak isteyen adaylar 10 Haziran 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar internetten http://ydyosinav.comu.edu.tr/ydyo/adresine girerek kayıtlarını sistemden yapmak zorundadırlar. Kimlik Belgesi, Sınava Giriş Belgesi ve Banka Dekontunun Aslı (fotokopi ya da faks çıktısı kabul edilmeyecektir) yanlarında olmayan adaylar kesinlikle sınava alınmayacaklardır.

(Daha önceden sisteme kayıtlı olan adaylar Kullanıcı Girişi linki ile TC Kimlik Numaralarını, sisteme kayıt ettikleri Şifrelerini ve Güvenlik Kodunu girerek ”Kayıt Olabileceğiniz Sınavlar” menüsüne erişebilirler.)

Adayların aşağıdaki hususlara dikkat etmesi son derece önemlidir:

1. Daha önceden sisteme kayıt olmamış adaylar, ”Sisteme Kayıt Ol” linkini tıklayarak sisteme kayıtlarını yapmakzorundadırlar.

2. ”Sisteme Kayıt Ol” linki tıklandığında çıkan ”Sınav Kayıt Sistemi Kullanıcı Kayıt Ekranı”nda adaylar istenilen tüm bilgileri BÜYÜK HARFLER kullanarak eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır. Adayların sisteme son altı ayda çekilmiş, tanınabilir (yüzünün net olarak görüldüğü) bir fotoğrafla kayıt olması gerekmektedir. Belirtilen şekilde fotoğraf eklemeyen adayların sınava başvuruları onaylanmayacaktır.

SİSTEME KAYIT YAPTIRMIŞ OLMAK SINAVA KAYIT YAPILDIĞI ANLAMINA GELMEZ. SİSTEME KAYIT OLDUKTAN SONRA KULLANICI GİRİŞİ YAPARAK GİRMEK İSTEDİĞİNİZ SINAVA AYRICA KAYIT YAPTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR.

3. Sistemde gerekli bilgilerin kayıtlarını tamamlayan adaylar yukarıdaki adresten Kullanıcı Girişi ile TC Kimlik Numaralarını, sisteme kayıt ettikleri Şifrelerini ve Güvenlik Kodunu girerek Aday İşlemleri Menüsünden ”Kayıt Olabileceğiniz Sınavlar” sayfasına erişmelidirler.

4. Buradan ”Yüksek Lisans Yabancı Dil Sınavı”nı seçen adaylar ”Gönder” tuşuna basmalıdır.

5. Adaylar sınav ile ilgili bilgileri okuduktan sonra bu bilgilerin altında yer alan ”Sınava Kayıt Olmak İçin Tıklayınız” linkini tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirler.

6. Adaylar yüksek lisans için başvuracakları yeri, sınav alanını ve sınava girecekleri yabancı dili seçtikten sonra ”Kayıt Ekle” butonuna basmalıdırlar. Sınav başvuruları sınav kaydı eklendikten sonraki 2 gün içinde incelenecek ve başvurusunu eksiksiz yapmış adayların müracaatları onaylanacaktır.

7.Başvurusu onaylanan adaylar ”Sınavlarım” menüsünden kayıtlı olduğu güncel sınavlarını görecekler, girecekleri sınavı tıklayarak ”Sınava Giriş Belgesi için Tıklayınız” linkinden 11-14 Haziran 2016 tarihlerinde sınava giriş belgelerini çıktı alacaklar ve başvurularını tamamlamış olacaklardır.

Sınava kayıt olan adaylar ilgili sınava gelirken:

a) Önceden çıktısını aldıkları ”Sınava Giriş Belgelerini”,

b)Nüfus Cüzdanı veya Pasaportlarını (Bunların dışındaki belgeler kesinlikle kabul edilmez. Nüfus cüzdanında adayın T.C. Kimlik Numarası ve fotoğrafı bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır),

c) ÇOMÜ Rektörlüğü Terzioğlu Kampüsü Ziraat bankası Şubesi TR770001002294000170005017 IBAN numaralı ”Rektörlük Lisansüstü Yabancı Dil Sınav Ücreti” hesabına 50 TL (elli) yatırıldığına dair; TC Kimlik Numarası, ad ve soyadlarının yer aldığı banka dekontlarını kesinlikle yanlarında bulundurmak zorundadırlar. 

Yukarıda belirtilen hususların dikkate alınmamasından kaynaklanan problemlerde tüm sorumluluk adaylara aittir.

 

İşbu duyuru ilgililere ilanen tebliğ niteliğindedir.

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ