ÇOMÜ 2015-2016 Yılı Kayıt İşlemleri
Kayıt İşlemleri, Üniversiteye Kayıt, Elektronik Başvuru, ÇOMÜ Kayıt İçin Gerekli Belgeler, Ön Kayıt Formu, Onsekiz Mart Üniversitesi Kayıt Formu, Harç Ücretleri, Öğrenci Yurtları, Ders kayıt İşlemleri
17712
post-template-default,single,single-post,postid-17712,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

ÇOMÜ 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Kayıt İşlemleri

ÇOMÜ 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Kayıt İşlemleri

ÜNİVERSİTELERE Kayıtlar 3-7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Adayların belirtilen süre içinde başvurmaları gerekiyor. Devlet üniversitelerinde öğrenciler için elektronik kayıtlar, 28 Temmuz-5 Ağustos arasında yapılacak. Ek yerleştirme başvuruları da 17 Ağustos’ta başlayacak.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

‘ne kayıt yaptıracak adayların yapması gerekenler:

1- Ön Kayıt Formu İçin;

ELEKTRONİK KAYIT (E-Devlet üzerinden) ile kayıt yaptıracak tüm adaylar 28 Temmuz – 05 Ağustos 2015 tarihleri arasında ön kayıt formunu aşağıda belirtilen linkten ulaşarak eksiksiz doldurup çıktısını alacaklardır.

http://obs.comu.edu.tr:90/preregistration/checkstudent

2- Elektronik Kayıt İçin;

E-Devlet üzerinden elektronik kayıtlar 28 Temmuz – 5 Ağustos 2015 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ web adresinde “eHizmetler” bölümü altında yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında “Üniversite E-Kayıt” seçeneğinden e-devlet şifresiyle kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra gerçekleştirilecektir. Elektronik kaydını tamamlayan öğrenciler, kayıt olduklarını gösterir barkodlu çıktıyı alacaklardır. (EDevlet şifresi almamış olan adaylar şifrelerini nüfus cüzdanlarının aslı ile bizzat PTT şubelerinden temin edebileceklerdir)

3- Öğretim Ücretlerinin Ödenmesi;

Birinci öğretim öğrencileri, katkı payı (Harç Ücreti) yatırmayacaklar. İkinci öğretim ve uzaktan eğitim programlarına yerleşen adaylardan 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğrenim görmek isteyenler öğretim ücretlerini 31 Ağustos – 04 Eylül 2015 tarihleri arasında öğrenci numarası ile herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sinden veya internet şubesi aracılığıyla yatırılabilecektir. (Öğrenci numaranızı ön kayıt formundan öğrenebilirsiniz.) Öğretim ücretini belirtilen tarihler arasında yatırmayan öğ- renciler 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğrencilik haklarından yararlanamayacaklardır. İkinci Öğretim ve Uzaktan Eğitim Ücretlerini aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.  http://ogrenciisleri.comu.edu.tr/ksayfalar/sayfa/13/54/katki-paylari

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Birinci öğrenim öğrencileri ile 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarı- yılında öğrenim görmek istemeyen ikinci öğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri 3.adımı atlayarak 4.adıma geçeceklerdir.

4- Kayıt İçin Gerekli Belgelerin Teslimi;

Elektronik kaydı gerçekleştirilen öğrenciler 07 – 11 Eylül 2015 tarihleri arasında yerleştikleri birimlere gelerek aynı yerde açılacak olan öğrenci kayıt bürolarından “kayıt zarflarını” alacaklardır. Kayıt zarfının ön yüzü doldurularak kayıt olduklarını gösterir barkodlu çıktıyı kayıt için istenen tüm belgeler ile birlikte, kayıt zarfının içine koyarak kayıt masasına gitmeleri gerekmektedir. Evraklarını eksiksiz teslim ederek kayıt olduğuna dair imza atan öğrencilerin kayıt işlemleri tamamlanmış olacaktır. Belgelerini eksik getirenler ya da belirtilen tarihlerde belgelerini teslim etmeyen öğrenciler, öğrencilik haklarından yararlanamayacaklardır.

5- Ders Kayıt İşlemleri;

Yukarıdaki adımları gerçekleştiren öğrencilerin ders kayıtları, 07 – 11 Eylül 2015 tarihleri arasında danışmanlarınca yapılacak olup, öğrencilerin ders kayıt işlemleri için danışmanları ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Danışman bilgilerine Öğrenci Bilgi Sisteminden ya da Bölüm Başkanlıklarından ulaşabilirler. Ders kaydı yaptırmayan öğrenciler, ilgili dönem için öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş Sayfası: Öğrenci Bilgi Sistemi

Elektronik Kayıt Yaptıracak Adaylar İçin Gerekli Belgeler

1. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.

2. 2015 ÖSYS Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı).

3. Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

4. 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf.

5. Öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge (31 Ağustos – 04 Eylül 2015 tarihleri arasında herhangi bir Ziraat Bankası ATM’si veya internet şubesi aracılığıyla yatırılabilir. Öğretim ücreti öğrenci numarasıyla yatırılacak olup, numaranızı ön kayıt formundan öğrenebilirsiniz.)

6. Kimlik fotokopisi.

7. Ön Kayıt Formu çıktısı.

8. Elektronik kayıt olduklarını gösterir barkodlu çıktı.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takvimine, Akademik Takvim adresinden ulaşabilirsiniz